Tübitak ve Cost Projelerinde Yürütücü ve Araştırmacı Öğretim Üyelerimizle Deneyim Paylaşımı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü
     Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü 23 Aralık 2020 tarihinde “Tübitak ve COST Projelerinde Yürütücü ve Araştırmacı Öğretim Üyelerimizle Deneyim Paylaşımı” konulu Panel düzenlenmiştir.

     Lisansüstü öğrenciler ve akademisyenler için ulusal ve uluslararası projeler hakkında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Panelde, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Gülay Altun Uğraş moderatörlüğünde üniversitemizde çeşitli projelerde yer alan dört panelist, bu süreçte yaşadıkları deneyimleri dinleyicilere aktarmıştır. COST kapsamında “ERNEST (CA18133- Sinyal İletimi Konusunda Avrupa Araştırma Ağı)” projesinde yer alan Prof. Dr. Belgin Büyükakıllı, COST’un ne olduğu, nasıl katılabileceği ve organizasyon şeması hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir. “COST 18211Perinatal Ruh Sağlığı ve Doğumla İlişkili Travma: En İyi Uygulama ve Optimal Sonuçları En Üst Düzeye Çıkarmak” aksiyonunda yer alan Doç. Dr. Gözde Gökçe İsbir, MC olarak ülkemizi temsil etme deneyimini aktarmıştır.“COST 18208  Test Değerlendirmesi ve Hastalık Prevalansının Tahmini İçin Yeni Araçlar” aksiyonunda MC olarak ülkemizi temsil eden Dr. Öğr. Üyesi Didem Derici Yıldırım, lisansüstü öğrenciler ve genç araştırmacılara COST aksiyon destekleri kapsamında yararlanabilecekleri Kurs, Çalıştaylar (Training School), Araştırma Konferansları,  ve Kısa Süreli Bilimsel Ziyaret (ShortTermScientificMissions) olanakları hakkında bilgi vermiştir. Panelin son konuşmacısı Sinirbilim alanında dört farklı TÜBİTAK 1001 tip araştırma projesinde araştırmacı/yürütücü olarak görev alan Dr. Öğr. Üyesi Nail Can Öztürk, bu süreçteki deneyimlerini katılımcılarla paylaşmış, lisansüstü öğrencilerine Erasmus olanaklarından da yararlanılabileceklerini hatırlatmıştır.

     Sanal platformda canlı olarak gerçekleştirilen etkinlikte çok sayıda dinleyiciye ulaşılmış, etkinlik katılımcıların soru ve katkılarıyla tamamlanmıştır. Panelin videosu için Aşağıdaki Linke Tıklayınız:

"Not: Videonun açılabilmesi için Gmail hesabınızın olması gerekmektedir."

https://drive.google.com/file/d/1FU-lMUTyiuqT1wnmv8KjM4LLAeRpt5N9/view


  • 2021-01-15 15:31:41
  • 1267